Profesyonel ve çözüm odaklı sunucu çözümleri için Astek Bilişim Hizmetleri olarak alanında uzman ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 7/24 destek almak için lütfen giriş yapınız.

blank

Astek Bilişim Hizmetleri olarak sunucu çözümleri konusunda aradığınız tüm destek ve hizmetler firmamızca sunulmaktadır. Markalardan bağımsız olarak güvenlik yazılımları, sunucu işletim sistemleri ya da antivirüs yazılımlarının kurulması noktasında bizi İstanbul’un her bölgesinden arayabilir ve hizmet talep edebilirsiniz. Tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılan sunucu kurulumları ayrıca sunucu üzerinde kurulması gereken uygulamalarla desteklenmektedir. Bu yüzden birçok avantajı da beraberinde sunan firmamız tek ya da birden fazla sunucu çözümü de sunmaya devam etmektedir.

Sunuculara Neden İhtiyaç Duyulur?

Bilgisayar sistemlerinde gerçekleştirilen işlerin ya da bilgilerin sistemlere depolanması sürecinde sunuculara ihtiyaç duyulacaktır. Günümüzdeki sistemlerin aslında ne kadar yoğun bir şekilde kullanıldığı da ortadadır. Bireysel ya da kurumsal sunucu çözümleri konusunda yaşanabilecek sorunlar ya da yeniden kurulum süreci için Astek Bilişim Hizmetleri’ne ulaşmanız yeterlidir.

Gerek veri yönetimi gerekse iş uygulamaları noktasında sunucu çözümleri arasından en uygun olanı seçilmelidir. Özellikle de veri güvenliği açısından çok önemli olan bu süreci yöneten firmamız her zaman maksimum kapasitede yüksek performans garantisi sunmaktadır. Ayrıca satış öncesi ve sonrası destek veren firmamız daima ekonomik sunucu modellerini siz değerli müşterileriyle paylaşmaktadır. O halde sunucu temini başta olmak üzere montaj işlemleri, devreye alınması, sistemin kurulması ile donanım ve yapılandırma çözümleri için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

IBM Sunucu Çözümleri Konusunda Verdiğimiz Hizmetler

Astek Bilişim Hizmetleri ilk olarak satış öncesi analiz çalışmaları yapmaktadır. Bununla beraber kullanacağınız uygulamalara göre RAM, CPU veya RAID üzerinden kapasite planlamasına başlayan firmamız mevcutta kullanılan sunucularla kapasite planlamasını da başarılı bir şekilde yürütmektedir. Ardından server konsolidasyonları ve son olarak kurulum, bakım ve destek hizmetleriyle çalışmaları sonlandırmaktadır.

Her zaman profesyonel destek sunarken aynı zamanda alanında uzman personellerimiz ile sunucu çözümleri aktarmayı sürdürüyoruz. Hizmet talep edilen firma ya da kurumlara anında ulaşan ekiplerimiz önce ihtiyaçlar üzerine bir rapor hazırlar. Ardından müşterilerimize bilgiler sunarak ne tür bir çalışma yürütüleceği paylaşılır. Son aşamada da maliyet bilgileri paylaşılarak gerekli aksiyonlar alınmaktadır.

O halde sunucu çözümleriyle ilgili firmamızın sunduğu hizmetler özet olarak şu şekilde sıralanmaktadır;

Sunucu üzerinde yetki ve yük paylaşımı

Kullanıcı ve güvenlik profillerinin yapılandırılması

Intel tabanlı sunucuların diğer platformlar ile entegrasyon işlemleri

Markalardan bağımsız bir şekilde Intel tabanlı sunucuların kurulum işlemlerinin tamamlanması

Tercih edilecek uygulamalara göre kapasite planlamalarının yapılması (Disk, RAM, CPU ve uygun RAID yapısı seçimi)

Server konsolidasyon işlemleri

Mevcuttaki sunucularla entegrasyon çalışmaları

Sunucu işletim sistemleri kurulumu

Antivirüs ve güvenlik yazılımlarının kurulumu

Müşterilerin adresinde 7/24 hizmet sağlanması

Sunduğumuz Veri Depolama Çözümleri

Veriler, şirketlerin en önemli kaynağıdır. Çünkü şirketler yaptıkları yatırımlarda verileri kullanma, yönetme ve saklama gibi hizmetlere ihtiyaç duyar. Görüntü ve ses ile beraber metin gibi verilerin saklanma kapasitelerine de dikkat edilmelidir. Daha önceleri GB yani gigabayte olan veri depolama artık TB yani terabyte seviyelerine kadar yükselmiştir. Ancak veri depolama sürecinde her zaman pratik yönetilen ve daha esnek olan çözümlerin tercih edilmesi gerekir.

Astek Bilişim Hizmetleri olarak IBM sunucu çözümleri kapsamında sunduğumuz veri depolama çözümlerinden yararlanarak aşağıdaki kolaylıklara ulaşabilirsiniz;

blank

Mutlaka Okumalısın !  Lisanlama ve Lisans Takibi
 

Veri yedeklemesinin iş saatlerinde uzaması halinde sistemde yavaşlama gibi sorunların yaşanmaması

Disk alanını paylaştırmak ve yönetmek için ihtiyaç duyulan sürenin kısaltılması

Verilerin geri yüklenmesi noktasında amaçlanan zaman aralığında tamamlanması

Kritik uygulamalardan dolayı donanım arıza endişelerinin ortadan kaldırılması

Veri Depolama Türleri Nelerdir?

Günümüzde şirketlerin artan ihtiyaçlarına yönelik olarak veri depolama uygulamaları da gelişmiştir. NAS, SAN ve DAS sistemleri yaygın olarak kullanılmakta ve firmamızca kurulumları yapılmaktadır.

NAS: Açılımı Network Attach Storage olan NAS, ağ üzerinde yer alan cihazların erişebileceği bir sistemdir. Yani gönderilen veriyi depolayabilen ve verilere erişimi sağlayan uygulamalardandır. Klasik sunucu sistemlerindeki server/client ilişkisine göre çalışan NAS, şirketlerin gereksinimleri göz önüne alınarak genişletilebilir. NAS cihazlarının günümüzde çokça kullanılmasının nedeni ise güvenliktir. İstemci tarafı olmayan bu sistem, gelebilecek saldırılara karşı güvenli olduğu için tercih edilir.

SAN: Storage Area Network yani SAN, yüksek hızlı ağdır. WAN ya da LAN üzerinde yer alan tüm veri saklama cihazları, SAN sayesinde tüm ağlar tarafından kullanıma açılabilir. Sonuç olarak daha çok depolama cihazı ağa eklenerek depolama yapacak birimler kolaylıkla kullanılabilir.

DAS: Directed Attached Storage, verilerin saklanacağı cihazın, depo saklayacak olan cihaza bağlantısını sağlar. DAS’ın bağlı olduğu cihazlar aslında kendi lokal diski olarak kabul edilir ve işlemler de bu kritere göre yapılır.

Sunucu çözümleri konusunda alacağınız tüm hizmetler Astek Bilişim Hizmetleri’nin garantisi kapsamında sunulmaktadır. Günün her saati firmamızla iletişime geçebilir ve veri depolama çözümleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sunucu Çözümlerinde Müşterilerin İhtiyacına Göre Sunulan Hizmetler

Tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılan sunucu kurulumları, firmalara çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Söz konusu uygulamalar tek sunucu üzerinde kurulabilir. Alternatif olarak birden fazla sunucu için de kurulum işlemleri gerçekleştirilebilir.

blank

Bu uygulamaları sıralayacak olursak;

Web Server

DataBase Server

CA Server

FTP Sunucuların kurulum ve yapılandırma işlemleri (FTP Server)

File Server

Mail sunucu kurulum ve yapılandırma işlemleri

ISS hizmetleri

Terminal Server Kurulumu

Exchange Server Migration

Exchange Server Hizmetleri

Group Policy Çözümleri

Domain Controller Active Directory Kurulum ve Tasarım çözümleri

Sanallaştırma çözümleri (Windows HyperV, Vmware Esx)

Windows SharePoint Portal ve SharePoint Services

Mail Server

Proxy Server şeklindedir.

File Sharing: Müşterilerin sahip olduğu dosya paylaşımlarını yönetmesini sağlar. Bu server uygulamasıyla beraber dosyalar herkesle paylaşılabilir.

Domain Controller: Müşterilerin tek bir merkezden çeşitli kısıtlamalar ile kullanım sağlayabileceği server uygulamasıdır. Bu sistemde kullanıcı sayısı fazla ise yönetim tek bir noktadan yapılabilir.

Web Server: Sunucu çözümleri noktasında web sayfalarının internet üzerinden yayınlanabilmesi için kurulan bir uygulama çeşididir.

Mail Server: Firmaların ya da müşterilerin kullandığı e-posta adresleri kendi sunucularında barındırması için tercih edilen uygulamalardır.

Proxy Server: İnternet sayfalarında gezme süresini hızlandırmak için kullanılır. Ayrıca izinli ve yasaklı sayfaların oluşturulması amacıyla tercih edilir.

DataBase Server: Müşterilerin yine kendi içinde kullandığı yazılımların veri depolanması için kullanılır. DataBase sunucu çözümleri sayesinde veri güvenliği de sağlanır.

FTP Server: Oluşturulan dosyaları özel hale getirir. Yani bu dosyaların internet üzerinden gönderilmesi sağlanabilir.

CA Server: Kurulan uzak lokasyon bağlantılarının kullanıcı adı ve şifre oluşturularak yönetilebilmesi için kurulan uygulamalardır.

Sanal Server: Sanal serverlar, ağ kaynakları ya da depolama aygıtlarından birinin gerçeğini kurmak için kullanılan uygulamalardır.

Astek Bilişim Hizmetleri olarak tüm bu süreci başarılı bir şekilde yöneten firmamız sunucu çözümleri başta olmak üzere yazılımsal ve donanımsal anlamda ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Mutlaka Okumalısın !  Sanallaştırma Çözümleri
 

IBM Kurumsal Sunucu Kurulum ve Yapılandırma Hizmetleri

Firmamız iş akışınıza özel konfigürasyonu ve firmanızın faaliyetlerine göre sunucu çözümleri sunmaya devam etmektedir. Bu kapsamda kurumsal sunucu yapılandırma işlemlerini klasör ve dosya yetkilendirme sistemiyle beraber hazırlarken sunucuda paylaştığınız dökümanları da belirlemiş olduğunuz kişilerin sorumlulukları dahilinde kurmaktayız. Aynı şekilde firmanızın sektörel bilişim alanındaki gereksinimlerini VPN Bulut sistemine entegre eden firmamız ofis ya da mağazalarınıza bağlı bir Ağ Network sistemin de oluşturmaktadır. Ek olarak mağaza ya da şubeler arasında Ağ Network Firevall (Güvenlik) duvarı oluşturmanızı da sağlayarak tüm verilerinizi güvenliği sağlanmaktadır. Tüm bu aşamalar, sistemlerinizin Network ve internet güvenliğini de sağlayacaktır.

Kurulum Öncesi Yapılan İşlemler

Kurulum öncesi firmamız sistemin tüm yapısal ve fonksiyonel planı çıkarmaktadır. Daha sonra sistemlerin donanım özellikleri de çıkarılarak Network özellikleri rapor edilir. Ardından sunucunun tüm host adapter özellikleri çıkarıldıktan sonra kurulum öncesi dataların yedeklenme aşamasına geçilir. Kurulum planlandıktan sonra da gerekli aksiyonlar alınır.

blank

Kurulum sırasında sunulan hizmetler;

Sunucunun sistem disk yapısı, şirketin talep ettiği şekilde bölümlenmektedir.

Linux ya da Windows işletim sistemi sunucu yazılım seçeneklerinden biri belirlenir.

İşletim sistemi kurulur.

Network ve tüm host adapter sürücülerin kurulumu yapılır.

Kurulan yeni işletim sistemine parola eklenir.

Sistemdeki IP yani Gateway bölümlenmesi, daha önce kullandığınız sunucudaki gibi hazırlanır ve işlem tamamlanır.

Kurulum sonrasında sunduğumuz hizmetler;

Remote Desktop

Mevcut tüm VPN

Sistemdeki Network cihazların sunucuyla olan haberleşme süreci test edilir.

Yine sistemdeki client’ların sunucuyla olan haberleşmesi kontrol edilir.

Daha önce kullanılan işletim sistemindeki servislerin kurulum ve test aşaması tamamlanır.

Testlerin olumlu bir şekilde tamamlanmasıyla beraber şirket yetkilisine kurulum formu imzalatılmak üzere takdim edilir.

Bir önceki işletim sisteminde kullanılan yazılımların tamamı da firmamızca kurulmaktadır.

Firmamız kurulumun ardından yapılandırma çözümleri de sunar. Bu süreçte;

File Server (Klasör ve kota yetkilendirme, dosya sistemi)

DNS Server (Domain isim servisi)

File Sharing Server (Dosya ve klasör paylaşım sistemi)

DHCP (Otomatik IP üretme – havuz servisi)

ISS yani web sitesi yayınlama servisi

Dial Up ve VPN kurulum – yapılandırma

Hyper-V Manager (Sanallaştırma)

VMWare Esxi (Sanallaştırma)

Terminal Server (Uzaktan masaüstü bağlantı servisi)

Server Satış ve Kurulum Hizmetleri

IBM Sunucu çözümleri kapsamında sunduğumuz server satış ve kurulum aşamalarında 7/24 firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz. Daha az maliyetle yüksek verim kapasitesine ulaşabileceğiniz bu çözümlerde, bakım ve güvenlik konusundaki tüm hususlara dikkat edilmektedir. Haliyle sistemlerin performansının düşmesi engellenirken güvenlik açıkları da ortadan kaldırılmaktadır.

blank

Şirket verilerinin 3. kişiler tarafından ele geçirilme olasılığını ortadan kaldıran IBM sunucu çözümleri sayesinde her zaman %100 müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

İstanbul’un her bölgesinden firmamızı arayabilir veya info@astekbilisim.net adresinden mail gönderebilirsiniz. Güler yüzlü ve profesyonel teknik ekibimiz, trafik yoğunluğuna göre kısa sürede adresinize ulaşarak sorun ve hizmet taleplerini yerinde inceleyecek ve kapsamlı bir çalışma raporu çıkararak gerekli aksiyonları almaya başlayacaktır.

Search here...

blank

İletişim