Bt Güvenlik Çözümleri

Bireyler için bilgi teknolojileri, faks makineleri, telefon ve sesli posta sistemleri, cep telefonları, tabletler ve diğer elektronik sistemleri olmasına karşın işin içine işletmeler girdiğinde bilgi teknolojisi genelde dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, sunucular, yönlendiriciler ve ağ anahtarları (switchler) anlamına gelir. Bilgisayarlarda çalışmak ve iletişim kurmak, ağ kontrolünü bilgi güvenliğinin önemli bir parçası haline gelmiş, özellikle bilgisayar ağlarının internete bağlandığında daha ciddi güvenlik tehditleri oluşmuştur.

İşletmenizin internet erişimi sağlandıktan sonra, verilerinizi ve dijital belgelerinizi koruma altına almak, erişim kontrol mekanizmaları oluşturmak çok önemlidir. Bu görünüşte basit görev gibi gözükse de, sürekli güncellenmesi gereken sistemler ile çok karmaşık bir süreç ve rutin olarak gözden geçirilmesi gereken işlemler haline gelmiştir. Bilgi teknolojileri güvenliğinin için üç ana amacı vardır: Veri gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliği sağlamak. Gizlilik, işletmenin bilgisi haricinde yapılan izinsiz erişimlere karşı verileri saklamak; bütünlük, bilgilerinizin doğru, güvenilir ve beklenmedik bir şekilde değiştirilemez olarak saklanmasını garanti etmektir. Kullanılabilirlik ise, ihtiyacı olan kişilerin verilerinize verilen izinler doğrultusunda kolayca ulaşabilmesini sağlamaktır.

Ağınızı olası güvenlik tehditlerine karşı yazılım ve donanımlar ile koruma altına almak ne kadar önemli ise, veri erişimi ve internet kullanımlarını kayıt altında tutmak da bir o kadar önemli bir görevdir. Bu hizmetlerin tamamı için tümleşik güvenlik duvarları (UTM), antivirüs ve dlp (veri kaybını önleme) yazılımları kullanılır.

Türkiye’de yukarıda saydığımız bu güvenlik tehditlerine açık durumda işlenebilecek bilişim suçları ile mücadele 2007 yılında çıkartılan 5651 sayılı “İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun” uyarınca yapılmakta, bu yolla erişimin engellenmesi, izlenmesi sağlanarak içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı ve erişim sağlayıcıların yükümlülükleri düzenlenmektedir.

Bunun için bulunduğunuz yerden 0212 320 81 33 numaralı telefon hattını arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Destek

Tel: 0 212 320 81 33