Neredeyse yukarıda bahsettiğimiz sorunla karşılaşmayan yok gibi değil mi? Dünya kadar para verip, orijinal ürün alıyorsunuz, garanti süresi bile dolmadan cihazı, yetkili servise veriyorsunuz ve bir dünya saçmalıkla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

Bir de kurumsal firma sahibi olduğunuzu düşünün! Yüzlerce bilgisayar, en pahalı network sistemleri…

blank

Bizce iyi bir teknik servis insanların sorunlarınız çözmeli. Hızlı olmalı ve hata yapmamalı. Yapsa bile hızlı bir şekilde hatasını telafi etmeli.

Tüm masaüstü ve laptop cihazlarınızı sorunsuz bir şekilde tamir ediyoruz. Yani bizde yukarıdaki sorunları yaşamazsınız. Neden mi böyle söylüyoruz?

Çünkü uzun yıllar boyunca binlerce müşteriye hizmet verdik ve onları hiç üzmedik. Müşterilerimizde bizi üzmedi ve büyümemizi sağladı.

Başladığımızda yalnızca küçük cihazların tamirini yapıyorduk. Şu anda ise Türkiye’nin en saygın ve bilinen kurumsal firmaların network altyapılarını kuruyoruz ve daha fazlasını da gerçekleştiriyoruz.

Sorun Çözen Bilgisayar Bakım ve Onarım Servisiyiz

Astek Bilişim Hizmetleri bilgisayar teknik servis çözüm odaklı hareket eder. Bilgisayar teknik servisi atölyemizde hizmet veren personelimiz de bizlerle aynı düşünceye sahip.

Bazen bizi saatlerce uğraştıran sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Mesela tamir için bize müşterimiz laptop getiriyor. Sorun anakart üzerindeki küçük bir devrenin yanması ve bu yüzden cihaz çalışmıyor. Bildiğiniz üzere tamir işlerindeki en zor iş, sorunun kaynağını bulabilmektir. Sorunun kaynağına inmek ve kısa sürede bulmak ise yıllarca çalışma sonunda elde edilebilecek deneyimle olur.

Ama bazı arızalar var ki deneyimin de ötesinde kapsamlı olarak cihazın incelenmesini gerektiriyor. İşte biz de müşteri memnuniyeti adına bunu gerçekleştiriyoruz.

Ağ kurulumu ve yapılandırma dahil olmak üzere birçok hizmeti gerçekleştiriyoruz. Neler mi yapıyoruz?

blank

Fayda Maliyet Olgusuyla İlerleyen Bilgisayar Teknik Servisi

Ekran arızalarını gideriyoruz: Laptop cihazlarındaki ekranlar set halinde satılırlar ve yurtdışından gelirler. Yani yabancı para birimi kuruna bağlı olarak fiyatları değişir. Genelde sıvı dökülmesi ve çarpma sonucunda ekranlar arızalanabilir. Özellikle LCD ekranlarında bu tür sorunlarla karşılaşılır. Masaüstü bilgisayar ekranlarında da aynı durum geçerlidir. Tabi ki onların yapısı diz üstü bilgisayarlarınkine göre daha farklıdır. Ancak yine de onlar da set halinde satılırlar. Bu set içerisinde neler var kısaca bakalım.

Ekran çerçevesi, ekranın kendisi ve laptopun kasasıyla bağlantı sağlayan elektronik aksamı. Laptop cihazlarındaki ekranlar, menteşe bölgesindeki kablolarla, cihazın kendisine bağlıdırlar. Yani ekran kırıldığı ya da çatladığı zaman bu kısımlardaki bağlantı kablolarının da değişmesi gerekebilir.

Bilgisayar ekranınızı çatladığında ya da kırıldığında bize getiriyorsunuz. Marka ve modele göre ekran seti tedarik ediyoruz ve ekranınızı eskisinden daha iyi halde size teslim ediyoruz.

Sıvı Teması: Hiçbir bilgisayar sıvı olan şeyleri sevmez. Yoğun çalışma temposuna sahip kişiler. Yemeklerini çalıştıkları masada yerler. Aynı şekilde uyanık kalmak için kahvelerini de masalarında içerler. İstemsiz bir el hareketi ile bilgisayara ya da laptop klavyesine kahve dökülebilir ki birçok kişinin başına bu durum gelmiştir. Bu durumda bilgisayarınızın kısa bir süre sonra çalışmadığını fark edersiniz. İşte bu gibi durumlarda hemen bilgisayarınızı bize getirin.

Bellek ve Sabit Disk Arızaları: Fazla format atmaktan, sert darbelerden ve elektrik kesintilerinden dolayı, sabit diskleriniz arızalanabilir. SSD diskler darbelerden kolay kolay etkilenmez. Ancak HDD diskler için durum böyle değildir. Sabit diskiniz arızalandığında çalışamazsınız. Daha doğrusu bilgisayarınızda hiçbir işlem yapamazsınız. Sorun donanımsal olduğu kadar, yazılımsal da olabilir. Bir de yedekleme almadıysanız, telaşlanmayın. Hemen bize gelin hardisk arızalarını giderelim ve bilgilerinizi kurtaralım. Bu kıyağımızı da unutmayın J

Optik Okuyucu Arızaları: Günümüzde kullanım alanları azalsa da, CD ya da DVD Rom optik okuyucuları hala kullanılmaya devam ediyor. Toz, pislik ya da nemden dolayı kolaylıkla arızalanan CD ya da DVD cihazlarınızı bize getirin. Sorunun kaynağını bulalım ve tamir edelim. Bazı durumlarda bu cihazların yenisi ile değiştirilmesi de gerekebilir.

Wireless Arızaları: İnternete kablo olmadan bağlanamıyorsanız, modeminiz kalitesiz olabilir ya da arızalanmış da olabilir. Bazen de sisteminizi güncellemeniz gerekebilir. Arızanın nedenlerinden birisi de bilgisayar ethernet kartı ile modemin bağlantı sağlayamamasıdır. Yani kart arızası da olabilir. Bu tip sorunlarda ağ kartınızın ya da modeminizin değişmesi gerekebilir.

Yukarıda sıraladığımız sorunlar dışında:

 • Ses kartınız bozulmuş olabilir,
 • Bilgisayar kasasında bulunan portlarda arıza meydana gelmiş olabilir,
 • BIOS ile ilgili sorunlar vardır ya da,
 • Bilgisayarınız durup dururken kendisini resetliyordur.

blank

Sorunlar da başınıza gelmişse, hiç beklemeden Astek Bilişim bilgisayar teknik servis firmasından yardım alabilirsiniz.

Kurumsal İşleriniz Bize Emanet

Neye ihtiyacınız var? Bilgisayar çözümleri ya da network kurulumu… Ya da güvenlik kamera kurulumu istiyorsunuz. İhtiyacınız olan ne varsa biz yerine getiriyoruz.

Dilerseniz, periyodik bakım anlaşması yapıyoruz ve bilgisayarlarınızın çalışır durumda olduğundan emin oluyoruz.

Kurumsal bir firma olarak yoğun çalışıyorsunuz. Bu kadar çalışma sonunda tabi ki devasa bir bilgi birikimi ortaya çıkıyor. İşinize şimdilik yaramayan ancak sonradan kullanmanız gereken bilgilerinizi arşivliyoruz.

Ayrıca tüm yazılımlarınızın lisanslama işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Tabi bir de sistem odasına ihtiyacınız olacak.

blank

En İyi Bilgisayar Teknik Servis İstanbul Firmasıyız

Evet! Başlıktan da anlayacağınız gibi en iyi bilgisayar teknik servis İstanbul firmasıyız. Yanlış anlamayın! Bunu biz demiyoruz! Uzunca çalıştığımız müşterilerimizin görüşü bu!

Bilgisayar kasası tamiri işleminden laptop arızalarının giderilmesine kadar birçok işi yapıyoruz.

Deneyimli ve işinde uzman teknik personelimizle adaptör arızaları ve tüm arızaların giderilmesini sağlıyoruz.

Tek yapmanız gereken, bizlerle iletişim kurmak. Müşteri hizmetleri personelimiz sizleri yönlendirecektir.

Laptop arızaları, network kurulumu ve güvenlik kamera kurulumu… Yani ihtiyacınız olan ne varsa Astek Bilişim Hizmetleri firmasında!

blank

Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılmalı?

Neden böyle bir başlık attık? Çünkü bilgisayar tamiri ihtiyacı olan kişiler, doğal olarak teknik konulardan uzaklar. Bilgisayarlarının sorununu biliyorlar ama çözümünü bilmiyorlar. Talep ettikleri çözümlerle karşılaşmadıkları zaman sorun oluyor doğal olarak.

Sorun işe aslında şuradan kaynaklanıyor. İşin ehli olmayan ve teknik konulardan yeterli düzeyde anlamayan kişiler ne yazık ki tamirci unvanını kullanmaya çalışıyorlar. Oysa ki bilgisayar tamiri hem teknik konularda yeterli düzeyde bilgi, hem de tecrübe gerektirir.

blank

Bilgisayar tamirindeki en zor konu, sorunun kaynağını tespit etmektir. Çünkü çok geniş bir alandan bahsediyoruz. Bilgisayarın o kadar çok parçası vardır ki, sorun hangisinde kısa sürede bulabilmek için deneyim sahibi olmak gerekiyor.

Bu bahsettiğimiz işin donanım kısmı, bir de yazılım kısmı var ki, bu kısımda sorunları tespit etmek daha da zordur. Çünkü işletim sisteminde ya da işletim sistemi altında çalışan programlarda öyle sorunlar çıkıyor ki, bulabilene aşk olsun!

Binlerce programın nasıl çalıştığını ve hangi hataları verebileceğini bilmek gerekiyor. Peki bu mümkün mü? Tabi ki değil! Peki ama yazılımsal sorunlar nasıl tespit ediliyor ve tamir ediliyor?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça kolay. Diğer mesleklerde olduğu gibi bilgisayar alanında da tecrübeniz varsa, sağlam bir temel edinmişsiniz demektir. Yani karşınıza yeni bir sorun çıktığında, nasıl çözeceğinize dair kafanızda mutlaka bir sistem oluşmuştur. İşte bu yüzden tecrübe önemlidir diyoruz.

İşini Seven Bilgisayar Tamircisi

Yukarıdaki açıklamalarımızdan eminiz ki, iyi bir bilgisayar tamircisi hangi özelliklere sahip oluru anlamışsınızdır. O zaman konuyu biraz detaylandıralım. İyi bir bilgisayar tamircisi:

 • Kesinlikle işini sevmelidir.
 • Bilgisayar tamiri yaparken kendisini kaybetmelidir.
 • Belki de çevrenizde tanıdığınız bilgisayar tamircileri vardır. Dikkat ettiyseniz bu kişiler neredeyse yemeden, içmeden ve uyumadan çalışır. Peki kim bu durumda olmayı ister? Tabi ki işini seven kişiler!
 • Araştırmacı olmalıdır. Yani yeni teknolojileri ve alanı dahilindeki tüm konuları sürekli araştırmalıdır. Okumayı sevmelidir ki, işinde isim yapmış kişilere sorarsanız, size aynı cevabı vereceklerdir.
 • Kesinlikle dikkatli olmalıdır. Çünkü yaptığı işte çok ince ayrıntılar vardır.
 • Analiz yeteneği doruklarda olmalıdır. İşte, ilk defa karşılaşılan sorunların çözümü bu şekilde gerçekleştirilir.
 • Bazı sorunlar, yazılımsal ya da donanımsal olabilir. Öyle sorunlar vardır ki, sanki dermanı olmayan hastalık gibi görünürler. İşte burada tecrübe devreye girer. İyi bir bilgisayar tamircisi tanımlayan en iyi kelime kesinlikle tecrübedir. Çünkü tecrübe yapılan hataların bileşkesidir.
 • Dürüst ve şeffaf olmalıdır. Tabi ki mesleği hakkındaki teknik konuları anlatmasını ya da sırlarını vermesini kastetmiyoruz. Ancak bu sektörde birçok üzücü hadisenin yaşandığını da biliyoruz. Mesela 32 GB ram parçasını bilgisayardan çıkarıp, yerine 16 GB eski ram takanlar gibi…

blank

Kısacası iyi bir bilgisayar tamircisi kesinlikle bilgi ve tecrübe sahibi olmalıdır.  Özellikle bu ikisine kesinlikle sahip olmalıdır.

Ayrıca kurumsal bilgisayar bakım anlaşmalarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz astekbilisim.net/bilgisayar-bakim-anlasmasi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Laptop Tamiri

Diz üstü bilgisayarınıza; ısınma sorunu, ekran arızaları, dokunmatik arızaları ve daha birçok arızayla karşılaşıyorsanız, siniriniz oldukça bozuluyor demektir.

Ama merak etmeyin!

Moralinizi düzeltmek için buradayız….

Her türlü laptop arızalarını deneyimli ve profesyonel ekibimizle düzeltiyoruz. Profesyonel ve sorunsuz laptop tamiri denilince mutlaka bizim ismimiz anılır.

Neden mi?

Çünkü uzun yıllar boyunca her marka laptop bilgisayarını sorunsuz bir şekilde tamir ettik. Bu sebeple bizi artık birçok kişi tanıyor.

Yoğun olarak hizmet verdiğimiz bölgeler;

Adalar Bilgisayar Servisi

Arnavutköy Bilgisayar Servisi

Ataşehir Bilgisayar Servisi

Avcılar Bilgisayar Servisi

Bağcılar Bilgisayar Servisi

Bahçelievler Bilgisayar Servisi

Bakırköy Bilgisayar Servisi

Şişli Bilgisayar Servisi

Kağıthane Bilgisayar Servisi

Perpa Bilgisayar Servisi

Mecidiyeköy Bilgisayar Servisi

Başakşehir Bilgisayar Servisi

Bayrampaşa Bilgisayar Servisi

Beşiktaş Bilgisayar Servisi

Beykoz Bilgisayar Servisi

Beylikdüzü Bilgisayar Servisi

Beyoğlu Bilgisayar Servisi

Büyükçekmece Bilgisayar Servisi

Çatalca Bilgisayar Servisi

Profesyonel Bilgisayar Servisi Profesyonel Tamirciye Sahip Olandır!

En şanslı işletme bizce, bünyesinde yıllar boyunca çalışmış ve kendisini kanıtlamış personele sahip olandır. Astek Bilişim Hizmetleri firması olarak bu gerçeğin bilincindeyiz ve bu yüzden en çok personele yatırım yapıyoruz.

Bünyemizde bulunan profesyonel bilgisayar tamircisi personelimizle bu güne kadar yüzlerce müşterimizin mutlu olmasını sağladık.

İşte bu gerçek de bizleri, profesyonel bilgisayar teknik servisi haline getirdi. Başarılı çalışmalarımıza, başarılı çalışanlarımızla devam ediyoruz.

 
Search here...

blank

İletişim