Muadil Toner

Orijinal olmayan, yani üretici firmalar tarafından değil de yan sanayiler tarafından imal edilen muadil tonerler; tıpkı orijinal tonerlerle eşdeğer nitelikte üretiliyor.

Orjinalini aratmayan muadil toner satın almak isteyenlerin firma seçiminde titiz davranmaları, daha kaliteli ve uzun ömürlü toner kartuş satın alabilmeleri noktasında oldukça önem arz ediyor.

Bizler; toner kartuş dolum ve kartuş satış hizmeti gerçekleştiren bir firma olarak; orijinal toner kalitesinde, uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, nitelikli muadil tonerleri beğeninize sunuyoruz.

Uygun fiyatlı bir muadil toner kartuş arayışındaysanız; firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Muadil Toner Kullanmanın Avantajları

Orijinal toner kartuş fiyatlarının oldukça yüksek olması, maalesef ki bütçemizi önemli ölçüde sarsabiliyor.

Bu durum, günümüzde muadil toner üreten firmalarının sayısının artışını da beraberinde getiriyor.

Öyle ki piyasada muadil toner satışı gerçekleştiren birden çok firma bulunuyor.

Baskı maliyetlerinin önemli ölçüde azalmasına yardımcı olan muadil tonerler; ofislerin yanı sıra bireysel kullanıcılara da aylık giderlerini azaltabilme yani tasarruf edebilme şansı sunuyor

Sürekli ve yoğun bir şekilde yazıcı kullanıyorsanız; baskı maliyetlerinizin bir hayli fazla olduğunu düşünüyorsanız; kullanım ömrü orijinal tonerler kadar uzun olan muadil toner ürünlerimize bir şans verebilirsiniz.

Orijinal toner baskı kalitesini hiçbir şekilde aratmayan muadil tonerler sayesinde bütçenizi gözeterek, bütçenizin bir bölümünü farklı ihtiyaçlarınızı karşılamak adına ayırabilirsiniz.

blank

Muadil Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Muadil tonerler de tıpkı orijinal tonerler gibi tonerin üzerinde bulunan tıpanın açılması ve toner kartuşun toner tozu ile doldurulması şeklinde dolduruluyor.

Yani muadil tonerler da kolaylıkla doldurulabiliyor. Üstelik yıpranmış ve aşınmış toner kartuş parçaları, daha uygun fiyatlara satışa sunulduğundan hasar gören parçaları daha rahat bir şekilde değiştirtebiliyorsunuz.

Lazer yazıcılarda kolaylıkla kullanılabilen muadil toner kartuşları farklılıklar gösterebildiği için de lazer yazıcı satın alırken de mutlaka yazıcın hangi toner kartuşuna sahip olduğunu, muadillerinin bulunup bulunmadığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aksi halde ilerleyen süreçte orijinal toneri muadil toner ile değiştirememe şansızlığı ile karşılaşabiliyorsunuz. Bir diğer değişle piyasada tüm toner kartuşların muadilleri yer almıyor.

Muadil Toner Kullanmanın Herhangi Bir Zararı Var mı?

Geri dönüştürülebilir yani doğaya herhangi bir zararı bulunmayacak şekilde imal edilen muadil tonerler; yazıcılara da herhangi bir zarar vermiyor.

Lazer yazıcılarının zamanla bozulmaları, kullanılan yan sanayi tonerlerden değil de ömrü tamamlanan bazı lazer parçalarının değiştirilmemesinden ve uzun bir süre boyunca eski olmalarına rağmen kullanılmalarından kaynaklanıyor.

Yani belirli aralıklarla bakımı yapılan, yıpranmış parçaları değiştirilen yazıcılarda yan sanayi tonerlerin kullanımı herhangi bir risk teşkil etmiyor.

Muadil tonerlerin de tıpkı orjinalleri gibi yazıcıya takılmaları gerekiyor. Yani kullanım esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz.blank

Muadil Toner Fiyatları:

Yan sanayi ürünlerin fiyatları, orijinal olanlara göre daha ucuz olsa bile fazla ucuz olan ürünleri satın almaktan da mutlaka kaçınmanız gerekiyor. Aksi halde baskı kalitesinde ciddi anlamda azalma, baskıdan istenilen veriminin alınamaması, baskı esnasında A4 kağıdında lekelenme ile karşılaşma vb. birtakım riskler söz konusu olabiliyor.

Piyasada pek çok firma tarafından yan sanayi toner üretimi yapılıyor ve bu tonerlerin fiyatları neredeyse birbirine yakın rakamlarda seyrediyor.

Şayet kaliteli ve ekonomik bir yan sanayi toner satın almayı düşünüyorsanız; oldukça kaliteli, dayanıklı ve uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaratmadan çalışabilen bir ürün temin edebilmek için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bizler; muadil toner satışı ve dolumu gerçekleştiren bir firma olarak, toner kullanımına dair herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda desteğimizi sizden hiçbir şekilde esirgemiyoruz.

Muadil toner fiyatları ve markaları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Muadil toner yazıcıya zarar verir mi?

Kaliteli muadil ürün kullanımı cihazınıza hiçbir zarar vermeyecektir. Aksine muadil toner, orijinal ürünün cebinize verdiği zararı bertaraf etmenizi sağlayacaktır.

Search here...

blank

İletişim