Sarf malzemele çözümleri ile Astek Bilişim Hizmetleri olarak kurumların en çok ihtiyaç duyduğu malzemeler arasında bulunan sarf malzemelerinin almadan önce bilinmesi gereken bazı hususlar var. Bunlardan birincisi malzemelerin firmada kullanılan cihaz ve ekipmanlara uyum sağlamasıdır.  Diğer bir ifadeyle, orijinal olmayan ürünlerin temin edilmesi halinde baskı kalitesinde yaşanan düşme ve baskı cihazında meydana gelecek performans düşüklüğü, bazı sorunların yaşanmasına neden olur.

blank

Baskı Kalitesi Nasıl Korunur?

Firma ve kurumların yaşadığı sorunlar arasında bulunan baskı kalitesi problemlerinin nedenleri var. Bu nedenlerin en önemlisi baskı cihaz performansının düşmesi olarak gösterilebilir. Belirli zaman dilimleri içerisinde bakımları yapılmayan cihazlar ileriye dönük daha çok sorun çıkarır. Cihazların bakıma ihtiyacı olduğunun işareti ise çabuk ısınmaya başlamaları ve kalite baskının gözle görünür biçimde düşmesidir. Bu hususlarda meydana çıkan sorunların çözümü için mutlaka bakımlarının yapılması lazımdır.

Baskı kalitesinin düşmesinin tek nedeni cihaz değildir. Firma tarafından temin edilen sarf malzemelerinin kalitesi de baskı kalitesini doğrudan etkiler. Bu durum makine performansı yüksek olsa da, sarf malzeme kalitesi nedeniyle baskı sayısında elde edilen verimlilik düşer. Bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayacak husus ise sarf malzeme temin ederken daha dikkatli olmaktır. Kurumumuz tarafından sunulan sarf malzeme çözümlerinden yararlanmanız halinde cihazlarınıza uygun orijinal ürünlere erişebilirsiniz.

Orijinal Olmayan Ürünler Zararlı mıdır?

Sarf malzemeleri ile ilgili en çok merak edilen hususlar arasında orijinal olmayan ürünlerin ne gibi zararlar doğurabileceğine yönelik soru ve endişelerdir. Eğer makine ve cihazınızın ihtiyaç duyduğu toner gibi malzemeleri ikinci sınıf ürünlerden temin eder ve bunu uzun süre devam ettirirseniz, ilk olarak baskı kalitesinde bir düşme yaşanır. Bu düşme eğilimi ileriye dönük hızlıca artar ve baskı maliyetleri yükselir. Tabi orijinal ürünlerden faydalanmamanın tek zararı baskı kalitesinde meydana gelen düşüklük değildir. Bununla beraber cihaz performans ve ömrünün de zarar görmesi söz konusudur.

Dolayısıyla, şunu söylemek gerekir. Cihaz ve ekipmanların sahip olması gereken sarf malzeme çözümlerinden faydalanın. Böylece, hem baskı kalitesi korunur hem de cihaz performansı. Bu bir kurum için en ideal avantajı ifade eder. Çünkü cihazda meydana gelecek sorunların büyümesi halinde yeni bir ekipman tedarik etmek gerekir. Bu da, oldukça maliyetli bir sürece katlanılması anlamına gelir. Özellikle cihaz bakımlarını doğru zaman dilimleri içerisinde yaptırmayan kurumların orijinal ürünlerden asla vazgeçmemeleri lazımdır.

Piyasada çokça bulunan her muadil toner, orjinal toner ile aynı kalitede değildir. Muadil toner alımı yaparken lütfen güvenilir firmaları tercih ediniz. Alım yapmadan önce firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca donanım satış hizmeti hakkında tüm detaylar için ilgili sayfamızı ziyaret edin!

Sarf Malzeme Fiyatları

Sarf malzeme çözümleri fiyatları nedeniyle orijinal ürünlerden uzaklaşmanın kabul edilebilir bir yanı yoktur. Çünkü kısa vadede kar ettiren ikinci sınıf ürünlerden dolayı uzun vadeli bir zarar ortaya çıkar. Bu zarar, ekipmanın bozulmasına kadar varabilir ve yeni bir ekipman için bütçe ayırmak durumunda kalınabilir. Bu tür bir durumun ortaya çıkmasını engellemek adına sarf malzeme fiyatlarına odaklanmamak ve sadece kaliteye odaklı bir seçim yapmak gerekir. Muadil tonerler satış piyasasında fiyat farklılıkları göstermektedir. Bu durum tonerin kalitesine göre belirlenir. Alım yapmadan önce kaliteli muadil toner ve fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz. 

 
Search here...

blank

İletişim