CCTV Kablo Nedir?

İnsanlar çeşitli yerlerde güvenliğini sağlamak için güvenlik sistemi yöntemlerine başvurur. Ev, iş yeri ve araç gibi sıkça kullanılan alanlarda güvenlik sistemi büyük bir öneme sahiptir. Güvenlik sisteminin en önemli özelliği de cctv kablo sayesinde gerçekleşir. Kamera sistemi kullanmayan kişiler cctv kavramının ne anlama geldiğini pek fazla bilmiyor.

CCTV kablo, kameradaki görüntünün başka bir yere aktarılmasını sağlar. Bu sayede olası bir tehlike anınızda görüntüleri kontrol edebilir ve istediğini yere aktarabilirsiniz. Beklentinizi karşılayan bir kabloya sahip olmak istiyorsanız ürün araştırması yapmalısınız. Çünkü her cctv kamera kablosu dayanıklı değildir. Birçok kişi araştırma yapmadığı için beklentisini karşılayan bir ürüne rastlamamıştır.

CCTV Kablo Çeşitleri

Araştırdığınızda cctv kablo çeşitleri hakkında farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Aralarından hangisinin daha iyi ya da birbirinden farklı nasıl bir özellikleri olduğu konusunda sorularınız mutlaka olacaktır. Genelde karşımıza çıkan kablo çeşitleri 2+1 ve 4+1 kablolardır. Peki iki kablo çeşidinin birbirinden farkı nedir? 2+1 kablosu görüntü ve güç iletimi için kullanılan bir cctv kablo çeşididir.

Cctv kablo 4+1 ise görüntü ve gücün yanı sıra ses iletimini de sağlar. Ayrıca bu kablo sayesinde ses kaydı da yapılabiliyor. 2+1 kamera kablosunda kamera sisteminin çalışması kablo üzerinden mümkündür. Ayrıca sistemden alınan görüntüler kayıt cihazına ya da aktarmak istediğiniz monitöre kablo vasıtasıyla iletilir. İkisi arasındaki farkları gözden geçirerek seçim yapabilirsiniz.

CCTV Kablosunun Kalitesi

Kabloyu küçük bir detay olarak görüyor olabilirsiniz. Fakat cctv kablo 2+1 fiyat konusu kaliteleyle alakalı olup, kaydın görüntüsü ve netliği üzerinde de doğrudan etkilidir. Kaliteli olmayan bir kablo kullanırsanız görüntüler ve sesler tam algılanmayabilir. Bu tarz riskler başınıza gelsin istemiyorsanız ürün araştırmanızda cctv kablosunun kalitesine yer vermelisiniz.

Kaliteli kablolarda görüntünüz, algılanan sesler ve ses kayıtlar beklentinizi karşılayan türden olur. Aracınızın, evinizin ve iş yerinizin güvenliği tam anlamıyla sağlansın diye cctv kablo üretimleri giderek artış gösteriyor. Araştırmalarınız doğrultusunda kablo çeşitleri, kalitesi ve işlevselliği arasında seçim yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz gibi güvenliğinizi sağlayabilir ve kontrol altında rahat bir şekilde tutabilirsiniz.