Fujitsu bios, boot tuşu hangisi diye merak edenler için Fujitsu marka laptoplarda bios’a girmek ve boot menüsünü açmak için hangi tuşları kullanabileceklerini görelim.

FujitsuIBM’den sonra en eski teknoloji şirketlerinden biridir. Bir zamanlar laptop üretim işi de yapan bu şirket artık laptop üretimini bırakmıştır. Fakat ala elinizde eskiden aldığınız fujitsu laptop var ise ve biosa girmek istiyorsanız nasıl yapabileceğiniz ve fujitsu laptop bios tuşu hangisi olduğundan bahsedelim

Peki fujitsu bios tuşu hangisi ? Fujitsu bios tuşu F2 tuşudur.

Bilgisayarınız açılırken hızlı hızlı ve sürekli bu tuşa basarsanız bios menüsüne girebilirsiniz

Bios menüsüne girerek ; 

  • Saat, tarih
  • Boot ayarı
  • UEFI – CMS ayarı
  • USB ayarları
  • Fan ayarı

gibi ve daha birçok ayarları değiştirebilir, açıp kapatabilirsiniz. Not : Bazı ayarların varlığı marka modele göre değişiklik göstermektedir

Peki biz biosa girmek yerine sadece hızlıca boot etmek istiyorsak nasıl yapabiliriz ? Fujitsu boot tuşu hangisi ? Bu tuşu kullanarak bios menüsüne girip bios ayarlarınıza değiştirmeye gerek kalmadan bilgisayarınızı kolayca cd / dvd, usb vb gibi medyalar üzerinden boot edebilirsiniz.

Fujitsu boot tuşu F12 tuşudur.  Bu tuş bilgisayarınızı boot etme konusunda sizlere kolaylık sağlayacak ve işinizi hızlandıracaktır.