Monster bios, boot tuşu hangisi diye merak edenler için Monster bilgisayarlarında biosa girmek ve boot etmek için kullanabilecekleri tuşları göstermek istedik. Peki Monsterda biosa nasıl girilir boot menüsü nasıl açılır ?

Son yılların popüler oyun bilgisayarlarından olan Monster, kullanıcılarını git gide arttırmaya başladı. Bu da Monster bilgisayarlar ile ilgili soruları da arttırdı. En çok merak edilenlerden biri de bios ve boot tuşları. Peki Monster bilgisayarlarda bios ve boot tuşu hangisi ?

Monster laptoplarda bios tuşu F2 tuşudur. Bu tuşu kullanarak biosa girebilir ve bios ayarlarınız değişiklik yapabilirsiniz. Biosa girerek ;

  • Saat, tarih
  • Boot Ayarı
  • Usb ayarları

vb daha bir çok ayarı değiştirebilirsiniz.

Not : Eğer bu ayarları değiştirme konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz uzman bir kişiden yardım olmanız önerilmektedir

Peki Monster notebooklarda boot tuşu hangisi ? Monster notebooklarda boot tuşu F7 tuşudur. Bu tuşu kullanarak biosa girmeye gerek kalmadan boot menüsünü açarak Usb bellek, Cd / Dvd gibi medyalar üzerinden bilgisayarınızın açılış sırasını tek seferlik olarak kolayca değiştirebilirsiniz.